Menu:

 

ABOS

Sumcařův svět

BetisBaits - nástrahy pro mořský rybolov

Rybářské potřeby Párys

Server
Rybarskadovolena.cz

Aktuality

 
Archiv starších aktualit

Halsa-Klevset

Na Klevsetu je rybolov možný prakticky za každého počasí, protože fjordy jsou hodně členité a okolní až 1000 m vysoké hory, rostoucí přímo z  vody, vás ochrání před větrem. Za mimořádně špatných podmínek můžete lovit i v dokonale chráněném menším fjordu Skolvik, na jehož břehu Myrstad leží, stejně tak jsou zde místa vhodná a úspěšná pro rybolov ze břehu. Přitom otevřené moře je blízko a křižovatka několika fjordů je tou pravou cestou pro hejna ryb.

Na vodě vás budou doprovázet všudypřítomní racci, uvidíte řadu dalších mořských ptáků včetně majestátních mořských orlů. V okolí se můžete setkat s jezevcem či liškou, se srnčí i jelení zvěří a symbolem Norska losem. V sezóně jsou blízké lesy plné borůvek a brusinek a pokud jste propadli houbařské vášni, máte velkou naději se v Norsku zbláznit – především hřiby, křemenáče, kozáci, klouzci, lišky zde dosahují rekordů z hlediska velikosti i množství.

Za pozornost jistě stojí, že to máte (na norské poměry) jen kousek do městečka Halsa nebo Liabo, kde najdete jak potřebné obchody, tak případně banku a další služby. Ostatně proleťte se virtuálně např. na Google Earth nad lokalitou a místními fjordy, nebo si prostudujte detailní mapy a letecké snímky na www.gislink.no.

Mapa lokality

GPS souřadnice a další spojení na objekt v Norsku najdete v části Kontakty.

Bookmark and Share